Bestsellery / Nibynoc

Życie jak rzeka, czyli “Była sobie rzeka” Diane Setterfield

Nibynoc” to pierwszy tom bestsellerowej serii Jaya Kristoffa. Autor olśnił fanów gatunku fantastyki przedstawiając mroczną historię dziewczyny, która straciła ojca. W tej powieści morderstwa to chleb powszedni, a żeby wpasować się w brutalny świat, nawet szesnastolatka musi nauczyć się zabijać bez litości i poświęcić godziny na naukę fachu, o którym nigdy nie myślała poważnie. Podczas lektury nie łatwo uchronić się od dreszczy. Momentami “Nibynoc” wykracza poza zwykłą fantastykę (https://www.taniaksiazka.pl/nibynoc-tom-1-jay-kristoff-p-902947.html). Autor potrafi przestraszyć pokazując świat wypruty z sumienia, w którym nikt nie chciałby się znaleźć. A jednak można pokochać i tak przerażający świat. Szczególnie z tak niesamowitą konstrukcją oraz magią. Świat, do którego należy bohaterka posiada aż trzy słońca. A prawdziwa noc zapada co kilka lat. Wszyscy nazywają ją Arcymrokiem. Jay Kristoff potrafi także wpleść świetny czarny humor, który choć na chwilę odwraca uwagę od morderczych zapędów bohaterów. Czytelnicy chwalą również gorące sceny erotyczne. Nie ma ich zbyt dużo, ale idealnie pasują do świata przedstawionego w powieści.

Jay Kristoff

Australijski pisarz urodził się w 1973 roku. Od dziecka interesował się czytaniem, a także graniem w gry. Ukończył uniwersytet, a potem przed wiele lat pracował przy tworzeniu reklam do telewizji. Aktualnie mieszka wciąż w Australii wraz z żoną i psem. Jest autorem popularnego cyklu Wojny lotosowej. W jego skład wchodzą: “Tancerze burzy”, “Bratobójca” i “Głosząca kres”. Ogromną rzeszę fanów zyskał współpracując z Amie Kaufman. Razem stworzyli serię science fiction Aurora Rising. Pierwszy tom zagościł na wielu listach bestsellerów, a  Metro-Goldwyn-Mayer kupiła prawa do ekranizacji. Jego najnowsza, całkiem inna od reszty powieść “Empire of The Vampire”, ma zostać wydana w przyszłym roku. Jay Kristoff dzięki niezwykłemu warsztatowi pisarskiemu oraz wyobraźni godnej autora książek fantasy, zebrał spore grono fanów czekających na nowe książki.

Nibynoc

Mia Corvere straciła ojca. Został on uznany za zdrajcę i powieszony. Nastolatka nie ma innego wyjścia – musi zostać skrytobójcą. Wciąż za plecami czuje zimny oddech senatu oraz dawnych kompanów ojca. Jeśli chce przed nimi uciec musi wstąpić do Kościoła. Tam nauczą ją fachu zabójcy, który będzie wykonywać bezwzględnie. Mia posiada niesamowity dar rozmowy z cieniami. To dzięki niemu trafia do starego zabójcy, który być może stanie się jej wybawieniem. Czeka ją wiele ciężkiej pracy. Jeśli chce żyć, musi nauczyć się grać w zabójcze gry i trzymać z daleka od zdradzieckich towarzyszy. Tylko tak zapracuje na swą przyszłość.

Książka freepik - pl.freepik.com